ÜYE GİRİŞİ   |   KAYIT OL    | 
Facebook Instagram Youtube Twitter 
 
 
Ara
HAMİLELİKTE HURMAHAMİLELİKTE HURMA

Hamile kadınlar için hurmanın faydaları nelerdir?

Hamilelik sırasında kadınların günlük ekstra kaloriye ihtiyacı vardır. Hurmalar önemli oranda besin, vitamin ve mineral sağlar. Hurma meyvesi kalsiyum , serotonin, tanen, linoleik asit ve kanamayı kontrol altına almak için önemli olan Prochcidas anzime adlı bir madde içerir, ayrıca vücutta bir enerji üretim kaynağı olarak hazırlanan büyük miktarda glikoz içerir. aynı zamanda rahim kasları için en iyi besindir ve hurmalar , hamile kadınlarda kısa süreliğine kan basıncını düşürmeye yardımcı olur ve böylece doğum sırasında kadınlarda kanamayı azaltır ve aynı zamanda doğum sürecini hızlandırmaya yardımcı olan müshil bir gıda olarak kabul edilir. ve kabızlığı azaltır.

BEBEĞİNİZ İÇİN HURMABEBEĞİNİZ İÇİN HURMA

Hurma, yüksek miktarda karbonhidrat ve şeker içerdiğinden çocuklar için yararlı bir besin kaynağıdır. Dahası, sporcular güçlerini geri kazanmaya yardımcı oldukları için hurma da yemelidir.

Hurmanın , özellikle yenidoğanlar için besin değerini bilmediğimiz birçok faydası vardır ve yenidoğanı hurma ile ısırdığı, Peygamberimizin yetkisi, Allah'ın selamı ve rahmeti ile ispatlanmıştır. bir tarih ve çocuğa besleyin).
Beslenme uzmanı Ghada Atefi, tarihler ve bunların bebekler ve yeni doğanlar için faydaları.

1. Yenidoğanlara hurma vermek.

Çocukta yorgunluğa ve bitkinliğe neden olan ishal ve mide hareketini tedavi ediyor ve bu nedenle süt veya ılık suyla servis yapın çocuk için etkili bir tedavi yöntemidir.

2. Besin maddeleri içerir.

Hurma, çocuğu etkileyebilecek kabızlığın tedavisinde yararlı olan selülozdan yapılmış lifler içerir, bu nedenle çocuğa eşlik eden kabızlık ve ishali tedavi etmek için iyi bir seçenektir.

3. Bağışıklık sistemini güçlendirmek.

Hurmalar çocuğun bağışıklık sistemini güçlendirir, çünkü bağışıklık sistemini güçlendiren en önemli bileşiklerden biri olan "beta3-1 de glukan" açısından zengin olması, vücuda saldırabilecek herhangi bir virüs veya yabancı cismi ortadan kaldırmasını sağlar. aynı zamanda çocuğu büyüme geriliği ile ilgili sorunlardan da korur.

4. Şekerin dengelenmesi.

Yeni doğanlarda glikoz şekeri seviyesi düşüktür ve tarihler, bebeğin vücudundaki glikoz şekerini yükseltmeye ve değiştirmeye ve vücuttaki yüzdesini dengelemeye yardımcı olur.

5. Kas Güçlendirme.

Bir annenin bebeği için hurma konusunda bilgisiz olduğu en büyük faydalardan biri, bebeğin ağzındaki kasları güçlendirerek ağzın anne tarafından emzirilmeye hazırlanması ve sütün güçlü bir şekilde emilmesidir.

6. Tazelik ve canlılık.

Tarihler, cildin kaybedilen gençliğini geri kazandırır ve doğumdan sonra bebeklerde çatlak ve kuru cildi tedavi eden cildi nemlendirmeye yardımcı olur, çünkü bunları sürekli sunmak çocuk için olumlu ve net sonuçlar verecektir.

7. Destek ve güç.

Yenidoğanlara hurma vermek, hurmaların sindirilmesi ve emilmesi kolay olduğundan sindirim sürecini iyileştirir ve aynı zamanda çocukları kansızlıktan korur ve bunun nedeni demir içermesidir.

8. Önleme ve koruma.

Yeni doğanlar için infüzyon tarihi, nöbetleri, beslenmeyi reddetmeyi, kas gevşemesini, epileptik nöbetleri ve serebral palsiyi önlemeye yarar.
 
 
 
 
 ABONE OLUN
 Yeni ürünler ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak için mail adresinizi ekleyiniz!

E-Mail adresinizi aşağıdaki kutuya giriniz.
 
  
 
 
Bütün hakları saklıdır. Copyright © 2020 by www.tamrhurma.com

Gizlilik & Güvenlik

Valid XHTML 1.0 Transitional  
Yukarı
WhatsApp