ÜYE GİRİŞİ   |   KAYIT OL    | 
Facebook Instagram Youtube Twitter 
 
 
Ara
HURMA ÇEŞİTLERİHURMA ÇEŞİTLERİ

Suudi Arabistan'da bulunan ve en çok tercih edilen Hurma Çeşitleri

Acve Hurması1- Acve Hurması

Acve hurmaları, pek çok bedensel ve psikolojik hastalığın tedavisinde almanın yararları hakkında Peygamber Efendimiz'in hadislerinde bahsedildiği için Suudi Arabistan Krallığı'nda, özellikle Medine'de yayılmış en popüler hurma türlerinden biridir. Acve hurmaları, aynı zamanda yumuşaklık ve kuruluğu birleştiren yoğun tatlılığı ve dayanıklılığı ile diğer hurma türlerinden ayrılır. Siyah rengi, yumuşaklığı ve daha küçük ve yuvarlak hatları ile diğer Hurma çeşitlerinden ayrılır.
Amber Hurması2- Amber Hurması

Anbara hurmaları, Al-Ajwa Hurmasından sonra Suudi Arabistan'da en popüler ikinci hurma. Amber, Rab'bin özünden dolayı kendine özgü tadı, dikdörtgen şekli, kırmızı rengi ve yumuşak dokusu ile ayırt edilir. Kıtlığı nedeniyle, birçok durumda elde etmek zordur ve bu da onu çok pahalı hale getirir.
Khudary Hurması3- Khudary Hurması

Krallığın her yerinde geniş üretimi ve bulunabilirliği ile Khudary hurmaları, Emirlikler, Yemen, Kuveyt, Hindistan, Malezya, Kore ve diğer ülkeler dahil olmak üzere birçok ülkeye ihraç edilmekte ve bu da onu en farklı tarih türlerinden biri yapmaktadır. Suudi Arabistan. Hurmalar, insan vücudunun kazandığı besin değerinde büyük boyutları ve yüksek kalitesi ile ayırt edilir ve düşük şeker içeriği içerir, bu da ona değişmeden yüksek sıcaklıklara toleransının yanı sıra diğer hurma türlerine göre üstünlük sağlar. tadı veya rengi.
Al-Sagai Hurması4- Al-Sagai Hurması

Kendine özgü şekli ve sarı kretli kırmızı rengiyle Al Sagai Hurma, Suudi Arabistan Krallığı'ndaki Al-Kharj Valiliği'nde üretilir ve yalnızca doğal meyve şekeri ve dekstroz içerdiğinden beyaz şeker yüzdesi içermemesiyle diğerlerinden benzersizdir.
Sukkari Hurması5- Sukkari Hurması

Suudi Arabistan'da üç tür şeker hurması vardır: kırmızı şekerli, sarı diyabet ve etli diyabet. Bu hurmanın en ayırt edici özelliklerinden biri de hurma, ıslak veya kuru olsun, tüm aşamalarındaki tatlı tadıdır. Altın sarısı renginden ve kahverengi benekli olmasından dolayı genellikle altın hurma olarak adlandırılır. Diğer hurma türlerine göre fiyatının nispeten yüksek olmasına rağmen, kalitesi ve kendine özgü tadı nedeniyle en çok aranan ve tüketilen çeşitlerden biri olarak kabul edilmektedir.
Safavi Hurması6- Safavi Hurması

Diğer tarihlerin aksine, Al-Safawi Hurmaları, bolluğu ile ayırt edilir, çünkü Al-Safawi'nin palmiyesi çok hassastır. Kolayca bulunmasına rağmen, yüksek kalitesi ve insan sağlığına birçok faydası nedeniyle büyük talep gören en güzel hurma türlerinden biri olarak kabul edilir. Safawi Hurmaları, Ajwa Tarihlerine benzer bir tada sahiptir ve yoğun siyah renk, orta boy ve yumuşak doku ile karakterizedir.
Khlas Hurması7- Khlas Hurması

Khlas hurmaları, karamelize tadı ile ünlüdür, bu da onları Suudi Arabistan'ın ünlü Arap çay seansları için ideal bir garnitür haline getirir. Al-Khlas hurmaları, uzun süre saklandıktan sonra da lezzetini koruduğu ve sarı kayısı rengiyle ayırt edildiği için piyasada en çok arzu edilen ticari hurmalardan biridir.
Medjool Hurması8- Medjool Hurması

Medjool Hurması ​​küçük, orta, büyük, jumbo ve jumbo büyükten farklı boyutlarda gelir. Bu hurmalar kırmızı ve sarı renklidir ve farklı bir tatlı tadı vardır. Kuvvetli tadı, yumuşak dokusu ve tatlı tadı nedeniyle Suudi Arabistan'da "hurmanın kralı" olarak bilinir.Ayrıca birçok meyve suyunun yapımında kendine özgü bir tat ve lezzet katmak için kullanılır.
Zahdi Hurması9- Zahdi Hurması

Bu tür Hurmalar özellikle altın renkli, oval şekilli, sağlam bir doku ve tada sahiptir. Al-Zahdi hurmaları kalın bir kabuğa sahiptir, yarı kuru ve diğer hurmalara göre daha az tatlıdır. Al-Zahdi hurmaları, Suudi Arabistan'ın çoğu vilayetinde üretilmekte ve birçok ülkeye ihraç edilmektedir.
Barhi Hurması10- Barhi Hurması

Al-Barhi hurmaları sarımsı turuncu renkleri, orta büyüklükte yuvarlak boncuk şekli ve karamel ve esmer şeker karışımını andıran tatlı tadı ile ayırt edilir. Barhi hurmaları kremsi, ince bir dokuya sahiptir ve dalların üzerindeyken satın alınabilir ve birkaç ay saklanabilir.
 
 
 
 
 ABONE OLUN
 Yeni ürünler ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak için mail adresinizi ekleyiniz!

E-Mail adresinizi aşağıdaki kutuya giriniz.
 
  
 
 
Bütün hakları saklıdır. Copyright © 2020 by www.tamrhurma.com

Gizlilik & Güvenlik

Valid XHTML 1.0 Transitional  
Yukarı
WhatsApp